6 Nisan 2016 Çarşamba

Yaşamsal Arınma…


Detox Programı – Yaşadaki Engellerin Üstünden Gelmenin Yolları
Bir hafta çinde: Mutlu, sağlıklı ve canlanmış bir yaşam için 25 olay adım.

Aslında Hepimiz Aynı Şeyi İstiyoruz!
Çok hareketli bir hayatınız olduğu için bazen kontrolünüzden çıktığını mı düşünüyorsunuz?
Her günü sabırsızlıkla bekleyerek uyanmak ister misiniz?
Her zaman harika görünmek ve şaşırmak ister misiniz?
Mutlu ve harekete geçiren ilişkileri arzular mısınız?
Evinizde, işinizde ve bütün yaşamınızda kontrolü ele almak ister misiniz?

Yalnızca Umut Etmeyin, Yaşayın!
Bu kitap, gerçek anlamda istediğiniz her şeye ulaşmanıza yardım edecek. Yaşamsal Arınma, yaşamdaki engelleri nasıl tanımlayacağınızı ve bu engellerin üstesinden nasıl geleceğinizi göstererek, sizi arındıracak, canlandıracak ve her şeye hazır hale getirecek. The British School of Complementary Therapy’in kurucusu ve Bedensel Arınma kitabının yazarı Jane Scrivner, hayatınızın her alanını vücudunuz, aklınız, eviniz, işiniz e ilişkileriniz – dönüştürecek, 25 adımdan oluşan bir program yarattı. Mutlu, sağlıklı olmak ve tamamen canlandırmak için düzinelerce kolay yöntemi keşfedin.

Zaman zaman yaşamında bazı şeyleri gözden geçirmeye ve biraz sadeleşme çalışmaları yapmaya ihtiyaç duyarım. Ki çoğu zamanda bu kararımı da uygularım. Fazla eşyalar, kullanılmayan kozmetikler, artık ihtiyacım olmayan kitapları dağıtırım. Bazı fazlalıkları ise hayatımdan atarım; mesela artık hayatımda olmasını istemediğim, hayatımda bana yük olan insanları özellikle. Ve bunu da herkese tavsiye ederim, biraz durup hayatınızı gözden geçirmenizi ve size yük olan şeylerden kurtulmanızı…

Ve bu doğrultuda yazan kitapları da zaman zaman okumayı severim, gözden atladığım bir şeyler var mı, yeni bir bakış açısı ile hayatımı nasıl sadeleştiririm diyerekten. İşte bu kitabı da bu amaçla okudum.

Kitap hakkında genel yorumumdan kısaca bahsetmem gerekirse; benim bilmediğim, bu da varmış atladığım dediğim bir noktaya dikkat çekmedi bende.
Buna rağmen kitabın dili akıcı ve sıkmayan bir üslubu olduğundan rahatça okudum ve kitabı bitirdim.

Kitaptan biraz bahsetmem gerekirse; kitap esasında dört bölümden oluşuyor. Birde giriş bölümü ve detoks yemeklerinin tariflerin yer aldığı iki ayrı bölümü daha var.
Kitabı nasıl kullanmamız gerektiğini yazarın anlatıldığı bölümden sonra yaşamsal arınmadaki sorumluluklarımızı belirten bölüm geliyor ve bence yazar kitabın en faydalı önerilerini bu bölümde anlatıyor. 

Yaşamsal esas sorumluluklarımız sıraladığı ve bunlara SWOT Analizi uygulamasını anlattığı bölüm bence hayatında ki sorumluluklara bu analizi uygulayan herkese çok yararlı olacağına ve hayatınıza başla bir gözle bakmasını sağlayacağına inanıyorum.
Ama bunun dışındaki kitapta yer alan ve toplamda 25 tane olan, yazar her gün birini hayatımızda uygulamamızı öneriyor, temel adımlar benim için çok fazla uygulanabilir gelmedi, en azından benim sürüdüğüm hayatta.  Buna karşın eğer kitabı okursanız belki bu adımlardan bazıları sizin hayatınız için uygun olabilir. Bunun için kitabı okumalısınız ama öncelikle…

Genel olarak kitap bana çok fazla bir şeyler katmasa da, yazarın bahsettiği birkaç detox adımı olduğunu da söylemden geçemiyeçeğim.

Yani benim için orta karar bir kitaptı.
Peki, siz bu kitabı okudunuz mu?
Yaşamınızda arınma için bir şeyler yapıyor musunuz, yoksa fazlalıkları taşımaya mı çalışıyorsunuz?
Önerilerinizi bekliyorum.
Sevgiler…
3 yorum:

 1. Merhaba;
  Kitapta bahsedilenler sadece yiyecek detoksu mu?Yoksa başka (zihinsel..vs) detokslar da var mı?

  YanıtlaSil
 2. Yaşamın her alanı ile ilgili detokslar var , sacede gıda detoksundan bahsetmiyor kitap... Yorumunuz için çok tesekkürler .

  YanıtlaSil
 3. Tamamdır o zaman nodım bu kitabı...

  YanıtlaSil

© Kelepir Kitaçı by Dilek..., AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena