20 Nisan 2016 Çarşamba

Kendinize Zaman Ayırın; Düşlediğiniz Zamanı Yaratın…

 

Yaşamın yükü altında ezildiğinizi ve önceliklerinizden koptuğunuzu mu düşünüyorsunuz?
Aile ve meslek yaşamının gereksinimleriniz dengelemekte zorlanıyor musunuz?
Sizi kemiren bir duyumsuzluk duygusuyla edilgen bir duruma mı geldiniz?
Parasal kısıtlar sizi bunaltıyor mu?

Yalnız değilsiniz. İster haftada atmış saat çalışan bir şirket yöneticisi olun, ister, tüm aileyi ayakta tutmaya çalışan bir anne ya da yeni iş kuran biri, bu tablo pek çoğumuz için günlük yaşamın olağan bir görüntüsüdür.
İşte  ‘’ Düşlediğiniz Yaşamı Yaratın ‘’ adlı kitabında Cherly Richardson, size yaşamınızı nasıl  geri alacağınızı ve çoktandır unuttuğunuz düş ve isteklerinizi nasıl gerçekleştirebileceğiniz anlatıyor.

Yaşamın kontrolümüzden çıktığını düşünüyorsanız ve istediğiniz yaşamı yaratmaya hazırsanız, Richardson da izlenmesi kolay yed,i adımlı programıyla size yol gösterip güç vermeye hazır ve iddialı.

Kitaptaki denetim listeleri, önceliklerinizi yeniden değerlendirmeye başlamanızı ve yaşantınızı yeni bir bakış açısıyla gözden geçirmenizi hedefliyor. Ardından somut öneriler ve eylem planlarıyla, dilediğiniz yaşamın önündeki engelleri atlatma taşlarına dönüştürmenin yollarını gösteriyor; bedensel ve ruhsal olarak kendinizi daha iyi hissetmenin, daha doyurucu bir yaşam sürdürebilmenin ve ailenize, dostlarınıza, ilgili alanlarınıza daha büyük bir enerjiyle yönelebilmenin anahtarını sunuyor.
 
Bu sizin yaşamınız; yapacağınız seçimler de sizin düşlerinizi yansıtmalı.
‘’ Çağdaş yaşam giderek daha baş döndürücü bir hal alırken, bırakın ruhumuzu huzura eriştirmeyi, bazen bir günü tamamlayabilmek için bile yol gösterilmesine gerek duyarız. Cherly Richardson bize yeni bin yılın kendine yardım kitabını armağan ediyor. ‘’
David Thorne, Yayıncı, Age Journal.

Artık biliyorsunuz. Bu dönem benim kitap okuma serüvenimde ki kişisel gelişim kitapları okuma dönemi.
İşte yine böyle bir kitapla yine, yeniden sizlerleyim… Umarım sıkılmadınız.
Bu arada başka tür kitap paylaşımları da sırada bekliyor, takipte de kalın.
 
İlk başta şunu belirteyim ki bu tarz kitaplarda yer alan değişik bakış açıları ve uygulamaların benim yaşamıma katkısı oldu. Yani pişman değilim bu kişisel kitap takıntımdan, şimdilik…

Gelelim genelden özele; kitabı sevdim.
Kitap; insan yaşamında yer alan yedi bölüm için önerilerde bulunuyor. Örnek vakalar, yazarın görüşü ve uygulama çalışmaları ile anlatılıyor. Ve her bölümün sonunda okunması için kitap önerileri ( kitaplar yabancı dilde kitaplar ancak, Türkçe çevirisi olup olmadığı bilgileri kitapta yer almıyor.) konu ile ilgili internet siteleri linkleri yer alarak bölüm tamlanıyor.
Yazarın önerileri gayet uygulanabilir, yabancı bir kültüre sahip yazar tarafından yazılmasına karşın öneriler bence evrensel bir nitelik taşıyor.

Bu arada bahsedilen iki uygulama var.
Bir Dilek Listesi ve Bir Hazine Haritası oluşturmak. Ben ikisini de yaptım. Eğer sonuçları istediğim gibi olursa bu uygulamadan ve elde ettiğim sonuçlardan oluşan detaylı bir yaz daha paylaşacağım sizlerle.
Umarım bu yazı paylaşılabilir diyerek evrene de arada bir mesaj yollayayım bari.

Yani kişisel gelişim kitaplarını seviyorsanız, size rahatlıkla önerebileceğim bir kitap bu.
Bugünlük yazım bu kadar olsun bence…
Ben kaçayım…
Ve kişisel gelişimine devam edeyim…
Sevgiler…0 yorum:

Yorum Gönder

© Kelepir Kitaçı by Dilek..., AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena