3 Nisan 2016 Pazar

Kolay Para...

 
Sonunda Avrupa'dan Stieg Larsson'la kapışacak bir gerilim romanı geldi. Bilindikten uzak bir suç dünyası ve şahane bir anlatım.
James Ellroy
 
İşte dünyanın İsveç'ten beklediği gerlimi romanı.
Reggie Nadelson

Stockholm organize suç dünyasının irili ufaklı aktörleri onlar; kolay paranın, kısa yoldan ultra zengin olmanın peşindeler: Jorge, Mrado ve JW. Jorge, tipik ara eleman, kafa başka türlü çalışıyor; ama mafyanın üst yönetimi tarafından harcanınca, intikam yeminleri eşliğinde yeni bir yol çizmek zorunda kalıyor kendine. Mrado daha yukarılarda, gerektiğinde kaslarını gerektiğinde aklını kullananlardan. Olaylar kendisinin de gözden çıkarılabilir olduğunu ortaya koyduğunda, küçük kızını da düşünerek bu dünyadan tamamen kopmanın yollarını aramaya koyuluyor. Ve JW. Sosyetik takılmaya çalışan çulsuzun teki. Yalan dünyasını gerçeğe çevirmek için yapmayacağı yok, ama kimlerle dans ettiğinin farkında bile değil.
Hepsi de büyük vurgun için çalışıyor ama gerçekten aynı taraftalar mı? Yoksa kesişen yolları bu üçlüyü, kolay paradan çok, adım adım asıl hedeflerine mi yaklaştırıyor: büyük patron Radovan’a.
İsveç’in en ünlü savunma avukatlarından biri olan Jens Lapidus’un ülkenin şöhretli suçlularıyla deneyimlerinden yola çıkarak kaleme aldığı Kolay Para, hem Avrupa hem de Amerika'da büyük övgü topladı ve uzun süre çoksatanlar listelerinde kaldı.
 
Çok uzun zaman önce okuduğum, ama hala okuduğum ne harika polisiyeler içindeki yeri sarsılmayan bu kitabı polisiye ve macera seven tüm okurlara şiddetle önenerim.
Ayrı ayrı deva eden ökülerin romaının ilerleyen sayfalarında bir birinin içine geçmesi, olaylardaki heyecan dozu o kadar iyi ki....
Kitabı bır solukta okuyacağınıza eminim.
Kitabı çok uzun zaman önce okuduğum için altınıları filan not almamışım, zira o zamanlar bir kitap bloggeri değildim.
Ama kitabı bu bloggda tanıtmasam olmazdı.
Yazarın başka kitaplarıda bir an önce dilimize kazandırılması dileği ile iyi pazarlar...
 

 

2 yorum:

 1. Merhaba ;
  Merak etmedim desem yalan olur ...
  Teşekkür ederim bilgilendirme için ...
  Keyifli pazarlar

  YanıtlaSil
 2. şiddetle öneririm, yorumunuz için çok teşekkürler...

  YanıtlaSil

© Kelepir Kitaçı by Dilek..., AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena