27 Nisan 2016 Çarşamba

Büyük Düşünmenin Büyüsü…


Başarının Sırlarını Elde Etmek
Hep Olmasını Hayal Ettiklerinizi Başarmak
Mülk Edinme
Maddi Güvence
Güç ve Nüfuz
İdeal İş
Doyurucu İlişkiler
Ödüllerle Dolu Keyifli Bir Hayat

Bütün dünyada milyonlarca insan Büyük Düşünmenin Büyüsü’nü okuyarak yaşamlarını geliştirmişlerdir. Motivasyon konusunda büyük bir otorite olarak kabul edilen Dr. David J. Schwartz size daha iyi satış yapmak, daha iyi yönetmek, daha çok para kazanmak ve hepsinden önemlisi de daha büyük mutluluk ve zihin dinginliği bulmak konularından yardımcı olacaktır.

Büyük Düşünmenin Büyüsü size yararlı yöntemler sunar, boş sözler değil. Dr. Schwartz işinizden, evliliğinizden, aile yaşamınızdan ve çevrenizden alabileceğinizin en iyisini almanıza yardımcı olmak üzere dikkatle tasarlanmış bir program sunmaktadır. Büyük başarı ve doyum elde etmek için entelektüel veya üstün zekalı olmanızın gerekmediğini kanıtlar. Ancak sizi hedefe götürecek biçimde düşünme ve davranma alışkanlığına sahip olmanız gerekir. Bu kitap size bu sıraları verir.

Yazar ilk önce bu kitaptan nasıl yararlanabileceğini anlatan bir bölüm ile kitabına başlıyor. Daha sonra ise yöntemleri on üç bölümde veriyor. Yaşamda bizi en çok etkileyen konular hakkında açıklamalar, örnekler ve bize önerileri olan bölümler bunlar. Özellikle iş yaşamında uygulanabilecek çözümlemeler veriliyor.

İş yaşamından da birçok örnekler veriyor. Kitapta anlatılan yönetici örneklerini okurken kendi çalıştığım yöneticileri düşündüm. Arada farkı anlatmam, değerlendirmem mümkün değil. Hani bir laf vardır ya elma ile armut toplamaz diye. İkisi de ayrı dünyaların insanları. Sonrada Amerika ( kitabı yazarı Amerikalı) ile Türkiye'nin milli gelir arasındaki farkı düşündüm. Ve bu farkı anladım.

Genel olarak kitabı değerlendirmem gerekirse de; Kişisel gelişim kitapları maceramda ki bu duraktan çok yeni bir şeyler öğrenmesem de, yinede keyifli bir okuma oldu benim adıma. En azında bildiklerimi tekrarladım, konularla ilgili örneklerimi zenginleştirdim.

Kitabın dilli de akıcı, sizi sıkmıyor bu arada.( Yazımı bitirmeden bunu belirtmesem olmazdı.)
Bugünlük paylaşımım biraz kısa olsa da, umarım yazımı sevmişsinizdir.
Sevgiler…1 yorum:

  1. ilk olarak blog dizaynına bayıldım :) son olarak da ilgi çeken bir kitaba benziyor :)

    YanıtlaSil

© Kelepir Kitaçı by Dilek..., AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena