7 Aralık 2015 Pazartesi

Yıldız Masalı…

Gökyüzünde her an bir yıldız doğar, bir yıldız ölür. Bu sonsuz masala kulak verenler için umut ve aşk asla uzaklarda değildir.
Evliliğine yıllarca büyük emek veren Annie beklemediği bir anda kocasının başka bir kadına aşık olduğunu ve boşanmak istediğini öğrenir. Bu büyük sarsıntıyla baş etmekte güçlük çektiği için de çareyi büyüdüğü kasabaya, babasının yanına dönmekte bulur. Fakat kasvetli bulutların hâkim olduğu bu sahil kasabasında Annie’yi bambaşka çelişkiler ve romantik ikilemler beklemektedir. Bir gece çocukluk aşkı Nick ve onun duygusal bir travma atlatmış küçük kızı ile karşılaşır ve inanmakta güçlük çekse de mutluluğu yakalamak için bir şansı daha olduğunu düşünmeye başlar. Gün geçtikçe eski hayatı ile yeni hayatı arasında tercih yapacağı bir dönü noktasına yaklaşan Annie, içinde uzun zamandır sesini duymadığı bambaşka bir kadının doğuna şahit olur.
 Yıldız Masalı’nı, kendini sımsıcak ir coşkuya kaptırmak isteyen tüm kadınlara içtenlik ile öneririm.

Wahstington Post Book World
Kalbin derinliklerine inen duygularla yazılmış… Aşk ve romantizmle dolup taşan kitapları okumayı seviyorsanız Yıldız Masalı’na bayılacaksınız.
Clevland Plain Dealer
Nefis bir sadeliğin yanı sıra şefkatin ne olduğunu çok iyi anlatan bir hikaye.
Daina Gabaldon
Belki çoğunuzun bildiği ve romanlarını daha önce okuduğu bir romancı olan Kristina Hannah’ ben ilk defa okuduğum. Hafta sonu okumak için kütüphanede bakarken dikkatimi çeken bu kitabın tanıtım yazısında ki roman hakkında ki ufak ipuçları beni bu kitabı almama yol açtı.
Genel olarak yorumlamak istersem kitabı ne çok sevdim ne de sevmedim. Kitabın dilli çok akıcı, bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Benim sevmediğim daha ziyade öykünün içeriği oldu.
Tanıtımda yazanlardan çıkardığım, uzun bir evlilik hayatından sonra tek başına kalan bir kadının mücadelesini anlatacağına inanarak aldığım bu kitapta kahramanımız olan Annie, umduğum mücadeleyi yapmadım. Sığı bir aşk hikayesi etrafında dönen bu hikayede, ev kadınlığından çıkamayan bir hayat , yeniden başlama dürtüsünden  uzak bir içe dönüş hikayesi beni pek mutlu etmedi.
Kitabın öyküsü beni çok fazla tatmin etmese de akıcı dili sayesinde hafta sonumdaki okuma zevkimde kitabı bitirdim. Keşke daha mücadeleci bir kadın hikâyesi olsaydı diyerek…
Yazarın diğer romanlarında da şans vermek istiyorum bu arada.
Peki, sizin bana önerebileceğiniz bir kitabı var mı yazarın?
Sevgiler…
 
 

1 yorum:

© Kelepir Kitaçı by Dilek..., AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena