11 Mayıs 2016 Çarşamba

Güzellik Geçicidir Akıl Baki Kalır...


Yargıç Judy Sheindlin, Amerika’da çok tanınmış bir ‘’ Aile Mahkemesi’’ yargıcı. Yargı. Judy aynı zamanda, kendi adını taşıyan televizyon programı1aralıksız sürdürüyor. New York’dan yapılan yayın 6 yıldır ülke genelinde her gün 10 milyondan kişi izliyor. Bu rakamla Yargı. Judy, Amerika’da rekor izleyiciye sahip televizyon programcıları arasında yer alıyor.

Bir yargıç, bir eş, bir anne ve hatta bir büyükanne olarak Yargıç Judy bu kitabında, kendine özgü zekâsı ve bilgeliği ile milyonlarca kadına dâhiyane küçük sırlar veriyor.
Yargıç Judy’nin kadınlara verdiği altın bir kural var: Kadınlar akıllarını başlarına toplamalı, kendi kimliklerinden taviz vermeyi bırakmalı ve ‘aşk’ adına aptalca kararlar almaktan vazgeçmeliler. Kendilerinden başka herkesi memnun etmeye çalışmakla ömürlerini tüketmemeliler. Eş seçmek yerine kendini seçilmek üzere sunan kadının sonu, her zaman hüsrandır.

Yargıç Judy daima, her koşulda değişmez bir tavsiye sunuyor: Yıllar sonra ‘ eyvah’ dememek için şunu asla unutmayın; güzellik geçer, akıl baki kalır…

Hafta sonu okumak için kütüphaneden aldığım bir kitaptı bu. Başlığı ve arka tanıtımı benim ilgimi çekmişti.

Kitabın yazım dili oldukça akıcı, kitabı nasıl başladım nasıl bittirdim anlamadım. Ama içerik olarak beni tatmin etmedi. Ve inanıyorum ki belli bir yaşın üstü olan bir bayanın bilmediği hiç bir şey söylemiyor. Ama genç bayanlara için yeni birçok şeyler söyleyecektir. O yüzden bu kitabı genç bayanlarımıza rahatlıkla önerebilirim.

Kitap benim bilmediğim bir şey söylemese de, kadının kocası ile ilişlikilerinden verdiği örnekler, anlatımı tarzı beni oldukça güldürdü.
Özellikle evde yapılan işleri takdir etmeyen bir eşe evde ne işler yapıldığını öğrenmesi için yaptıkları…
Ve her evde sorun olduğunu düşündüğüm klozet kapağı sorunu…

Kitabı özellikle 20 yaş altı bayanlara öneririm, çünkü Güzellik Geçicidir Akıl Baki Kalır ve bir meslek sahibi olmak bir bayan için yaşamsal öneme sahiptir. Bunu anlamaları yollunda bir deneyim kadar olmasa da en azından akıllarında bir ünlem olur belki bu konular.

Baki kalan aklınızla birlikte içinizin güzelliği de daim olacağı bir yaşam dileği ile;
Sevgiler…

0 yorum:

Yorum Gönder

© Kelepir Kitaçı by Dilek..., AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena