21 Mart 2016 Pazartesi

Yaşam Koçluğu


Hayatınızı yeniden ve istediğiniz gibi biçimlendirmeniz için eşsiz bir rehber; Başarıyı, parayı, aşkı, idealinizdeki yaşamı tıpkı bir mıknatıs gibi kendinize çekeceksiniz.

Bugün, olimpiyatlarda yarışan atletlerin yaşam koçları var. Ünlü sinema oyuncularının, tanınmış sanatçıların yaşam koçları var. Genel müdürlerin, şirket sahiplerinin, zengin ve başarılı insanları yaşam koçları var.

Peki ya sizin kişisel bir yaşam koçunuz olsaydı?
Ne denli üretken ve başarılı olabileceğinizi hayal edebiliyor musunuz?
 
Artık bunu hayal etmekle kalmayacaksınız. Dünyanın en tanınmış yaşam koçlarından Talane Miedaner başarıya ulaşmak ve bunu sürekli kılmak için takip edilecek yolu bu kitapta size adım adım gösteriyor. Bu yolu takip ettiğinizde bugüne kadar sahip olmak istediniz her şeyi kolayca kendinize çekeceksiniz. Deneyin ve görün.

‘’ Yaşam koçluğunun olağanüstü sonuçlarına yabancı olan biri, bu kitabın yazarı Talane Miedaner’in danışmanlarının hayatlarında meydana gelen harika değişimlere şaşırabilir. Oysa bir yaşam koçu bu tür gelişmelere hiç şaşırmaz; beklediği zaten budur.
Bu kitap, her zaman sahip olmayı hayal ettiğiniz hayat için bir tasarımdır. Her ipucu üzerinde çalışın, sonuçlara şaşıracaksınız. Keyfini çıkarın.’’
Sandy Vilas
Yaşam Koçluğu Üniversite Başkanı


Bu sıralar yaşam koçluğu ile ilgili olan kitapları, yaşamımda ki olumsuz şeylerle mücadele etmemde bana destek olabilecek, yeni fikirler verebilecek kitapları okumayı tercih ediyorum. Bu dönemde ki ruh halim de bu kitaplara yönlenmemde önemli bir etken tabi ki.
İşte okuduğum kişisel gelişim kitaplarından birisiydi bu kitap; Yaşam Koçluğu.
Kitap on ana bölümden oluşuyor. Ve bu on bölümde on alt bölüme bölünmüş. 
Ana bölümlemelerin hemen hemen hepsi herkesin hayatından yer alan ve sorun olabilecek hayatımızdan kısımları içeriyor. Örneğin;

Parayı Nasıl Kendinize Çekeriniz?
Daha Çok Değil, Daha Akıllıca Çalışın.
Sevdiğiniz İşi Yapın.

Nasıl, hepimizin ana sorunlarından bir kaçı değil mi? Cevap vermem gerekirse, benim için bu üç soruda ana sorunlarımı oluşturuyor.
Kitabı ders kitabı gibi okudum, okurken önemli gördüğüm yerlerin altını çizdim, notlar altım, konu ile ilgili defterlerime ufak özetler çıkardım.
Ve dindiğim bilgileri yavaş yavaş yaşamıma uygulamaya başladım. Umarım sonuçları olumlu olur.
Mesela kitap okumayı seviyorsanız kitap okuma kulübüne katılın diyordu kitap. Eğer çevrenizde okuma kulübü yoksa kendiniz kurun o zaman!

İşte benimde blogumda paylaştığım bu kitap okuma kulübü kurma maceramı bu sözler başlattı.

Odaklandığınız şeyin genişlediğini unutmayın. Olumsuzluklara odaklanırsanız onu hayatınıza ekmeniz çok mümkündür. Benzer benzeri çeker.

Ben kitabı sevdim, önerileri makul ve uygulanabilir. Anlatım dili de oldukça akıcı. Okurken zamanın nasıl geçtiğini anlamadım bile. Yani bu tarz kitap okumayı sevenlere rahatlıkla önerebileceğim bir kitap.
Zaten çevremdekilere önerdim bile!
 
Uygulamaya hazır olduğuz standartları seçin, sahip olmak zorunda olduklarınızı değil…

Bu arada şunu söylemeden de yazımı tamamlamak istemiyorum;
İnsan kurallara sığmaz!

Yayın evinin bu sloganını ben çok sevdim. Ya siz?
Sevgiler…

Not: Masam ne kadar düzenli değil mi? Kitabı okurken çıkardığım notlarla birlikte olan resmi sizlerle paylaşmak istedim. Tabi kitabı okuduktan sonra ilk işim bu masayı toparlamak oldu…

10 yorum:

 1. Genelde böyle şeylerin bir kitap la olduğuna inanmam. Veya ben beceremiyorum bilmiyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende pek inanmazdım ama kitapta verilen uygulamalar kafama yattı .. deneyeceğim... ne kaybederim diyerekten... yorumun için çok teşekkürler.

   Sil
 2. Bu tip kitaplara şu sıralar benim de ihtiyacım var.Not aldım, teşekkürler paylaşım için.

  YanıtlaSil
 3. Yürü be koçum. seni kim tutar😄Ayrıca Bademcik, sana Dilek'in selamı var😄😄😄Çok öpüyorum😘

  YanıtlaSil
 4. Bu kisisel gelisim kitaplarinin faydasi olduguna inaniyorum. Biz de esimle severiz kitapligimiz dolu bu kitaplarla. Mutlaka çikarilacak dersler oluyor.

  YanıtlaSil
 5. merhaba, kitabı araştırırken bloğunuza rastladım..stoklarda yok.. satmayı düşünür müsünüz acaba?:)
  serap

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kitap benim değildi, kütüphaneden alıp okumuştum ...

   Sil
  2. tamamdır..çok teşekkürler yanıtınız için..
   serap

   Sil

© Kelepir Kitaçı by Dilek..., AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena