12 Temmuz 2016 Salı

Aşk Su Anı…


 Anılarımız asla yok olmaz, bir gün düşer usulca yanı başımıza…
Ben kimim ?

Aslını söylemek gerekirse bunu bende bilmiyorum. Herkes Lucie Walker olduğumu söylüyor ama saha öncesinde hayatımı sürdürdüğüm bu eve, eşyalara bakıyorum ve hiç birini kendime ait hissedemiyorum. Eski, kuralcı, kendini korumayı görev haline getirmiş Lucie’ye ulaşmak için ellerimi uzatıyorum ama hiçbir zaman hatırlayamayacağımdan korktuğum anılar denizinde boğuyorum.

Sonra o anılar denizinde onu görüyorum. Her şeyin yabancı göründüğü eski hayatımdan, tanıdık gelen, samimi bir yüz. Benim onu yeniden tanıyıp, sevmem onun da karşısında ki yeni insana alışması gerek. İşin kötü yanı ise bunu nasıl yapacağımız hakkında ikimizin de bir fikri yok.
Gizem ve psikolojik dramın mükemmel bileşimi olan bu romanda, sevdiğiniz insanları ve daha önemlisi kendinizi ne kadar tanıdığınızın nefes kesici hikâyesini keşfedeceksiniz…


Diyor Jennie Shortridge nin yazdığı Aşk Su Anı kitabının tanıtım yazısında.
Çok uzun zaman önce okuduğum, kitap blogumu açmadan çok önce, ama yine de blogumda olmalı, aklımda kalan kadar olsa bile dediğim bir kitap, bir öykü bu.

Esasında aklımda değil yüreğimde kalan bir öykü oldu Lucie’nin öyküsü.
Başına ne geldiği bilinmeyen, kaza mı geçirdi yoksa başka bir şey mi nişanlısı tarafından endişe ile aranırken, hafızasını kaybetmiş bir şekilde bulunan Lucie . Peki, Lucie kendini, varlığını onu o yapan şeyleri hatırlamazken, başkası tarafından anlatılan Lucie’yi ne kadar benimseyecektir. Peki, arada gelen anılar? Onları nereye koyacaktır yaşamında. Kendisinin nişanlısı olduğunu iddia eden, ama artık tanımadığı bir erkek ile yeni bir yaşama başlamak…

Böyle başlayan ve devam eden, nasıl başlayıp bitirdiğimi anlamadığım, aradan o kadar uzun zaman geçmesine karşın hala öyküyü hatırladığımda içimde bir şeyleri sızlatan bir kitap.

Yüreğe dokunan, dışta sakin gibi görünen ama içte patlayan yanardağların olduğu bu kitabı, bunca zaman sonra bile rahatlıkla okuyucularım olan sevgili kitap dostlarıma rahatlıkla tavsiye ederim.
Sevgiler…
3 yorum:

  1. sürükleyiciye benziyor gerçekten sevdimm :)

    YanıtlaSil
  2. ben de sevmiştim. yorum için teşekkürler... sevgiler...

    YanıtlaSil
  3. Yorumlamanıza sağlık emeklerinize sağlık :)

    YanıtlaSil

© Kelepir Kitaçı by Dilek..., AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena