4 Ekim 2015 Pazar

Küçük Siyah Elbise …

 Küçük Siyah Elbise, Susan Mc Bridge, Eksik Parça Yayınları

Kitap Tanıtımı:
Bu küçük siyah elbiseyle ilgili bu kadar büyüleyici olan şey nedir?
Annemin apar topar hastaneye kaldırılmasından önce üzerine bu elbiseyi giymesinin bir sebebi olmalı. Hele ki, şimdi Blue Hills’e dönmüş ve teyzemle ilgili annemin yıllardır benden sakladığı şeyleri öğrenmişken, bu işin peşi kolay kolay bırakmam.
Yıllar önce iki kız kardeşin arasını açan, insanlara hiç ummadıkları anlarda yepyeni yollar sunan ve ailemizin kadınlarını gaip bir kederle birbirine bağlayan şey bu siyah elbise olabilir mi?
Gerçekleri öğrenmem için önce onu giymem gerek…
‘’ Minik siyah bir elbisesi olmayan kadının geleceği de yoktur. ‘’
Coco Chanel

Büyülü bir dünyaya hoş ve  eğlenceli bir yolculuk…
New York Times Bestseller yazarı Sarah Addison Allen
Sırlar, kopmayan aile bağları ve büyülü bir siyah minik elbise hakkında yazılmış sürprizlerle dolu bu kitaba bayıldım. En sevdiğim kitaplardan biri.
Melissa Senate
Usta kalemi ve duyarlığı yüreğiyle, Susan McBride büyülü bir öykü anlatıyor. Acısıyla, tatlısıyla, bütün geçmiş bugüne yansıtıyor. Gizem ve aşk dolu bir öykü. Küçük Siyah Elbise, sizi büyülü bir harika dünyasına götürecek. Zevkle okuyacaksınız.
Uluslarası bestseller yazarı M.J. Rose
Küçük Siyah Elbise, büyü ve umutla dolu pırıl pırıl bir öykü. Anneler, kızları ve kardeşler arasındaki benzersiz bağ hakkında yazılmış bu hassas, dokunaklı, etkileyici, destansı öyküyü çok beğendim.
Ellen Mesiter
Benim Yorumum:
Kitabı Kiler Market % 50 kitap indirim kampanyasında aldım. Hafta sonu okuması için…
Konusu bana ilginç geldi hoş bir romantik kitap olacağını düşündüm açıkçası. Yanıldığımı anlamak için ilk 10 sayfası yetti maalesef.
Kitaptaki hikâyeden biraz bahsetmek gerekirse; kitap iki zamanda ilerliyor. Bir şimdiki zamanda birde hikâyenin kahramanı olan Toni’inin annesinin zamanında. Kitapta hikâye paralel bir şekilde bir bu zamanda takip eden kısımda ise geçmiş zamanın öyküsü anlatılacak şekilde kurgulanmış.

Kitabın kurgusunu hiç sevmedim. Özellikle şimdiki zamanda geçen kısımda hikâyede boşluklar vardı. Geçmiş zamanın hikâyesi nispeten daha iyiydi olsa da kitabı kurtarmaya yetmemiş bence. Ki geçmiş zamanda da şimdiki zamanın hikâyesi kadar olmasa da boşluklar vardı. Kitabın son sayfalarına doğru yaklaştıkça hikâye nasıl bağlandı, ne oldu anlamadan kitap bitmiş olduğunu gördüm. Bana geride hikâyeden hiçbir tat vermeden. Gereksiz konular uzun uzun anlatılırken hikâyeye hız verecek konular atlanarak hikâye bitmişti benim kanaatime göre.
Ve burada atlamak istemediğim bir konuda ise kitabın çevirisi; oldukça kötüydü. Cümleler bir ilkokul çocuğunu kelime haznesi ile çevrilmişti. Kitabın sevmemem deki bir unsurda buydu.
Eğer bu yazıyı sizlerle paylaşma niyetinde olmasam kesinlikle okumayı yarıda bırakacağım bir kitaptı maalesef benim için. Bir kitap hakkında olumsuz yorum yazmak beni her ne kadar üzse de kitap hakkında ki düşüncem bu. Bugün böyle bir paylaşım oldu ama…
Sevgiler…


4 yorum:

 1. Çok hoş bir kitaba benziyor, en kısa sürede okuyacağım Sevgiler:)))

  YanıtlaSil
 2. canım ben pek beğenmedim ama yinede sen bilirsin ....

  YanıtlaSil
 3. Kelepir Kitapçı ne güzel bir isim sizi takibe aldım bende beklerim :)

  YanıtlaSil
 4. merhaba canııımm yorumunu gördüm hemen geldim severek takip edicem güzel yazı ve yorumlarınıııı :)

  YanıtlaSil

© Kelepir Kitaçı by Dilek..., AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena