29 Eylül 2015 Salı

Anlatmak İçin Yaşa….

Anlatmak İçin Yaşa, Lisa Gardner, Martı Yayınevi

Kitabın Tanıtımında Yer Alanlar;
Bazen en çarpıcı suçlar, evinize en yakın olanlardır…
Boston bölgesinde peşi sıra gerçekleştirilen iki ailenin esrarengiz katliamı, tecrübeli dedektif Warren’i harekete geçirir. Aklında tek bir soru vardır: Aynı trajediyi paylaşan birbirinden bağımsız iki aile arasında ortak bir nokta olup olmadığı…
Danielle, yaklaşık yirmi beş yıl önce hayatını altüst eden aile faciasının izlerini hala taşımaktadır. Üzerindeki psikolojik yükü hafifletmek adına kendini psikiyatri servisindeki çocukların tedavisine adamıştır.
Victoria, normalliğin ne olduğunu hatırlamakta güçlük çeken özverili bir annedir. Sorunları olan oğluna her koşulda göz kulak olmakta kararlıdır; en büyük tehlike evin içinden geliyor olsa bile…
Kitapları tüm dünyada 20 milyondan fazla satan ödüllü yazar Lisa Gardner’in akıllara durgunluk veren, gerilim yüklü bu romanında, üç kadının yaşadığı sıra dışı olaylar beklenmedik bir biçimde birbirine bağlanır ve geçmişten gelen günahlar sarsıcı bir şekilde su yüzüne çıkar.

Lisa Gardner nefes kesen, gerilim yüklü bu olağanüstü romanıyla hayranlarını yanıltmayacak!
Harlan Coben
Dedektif Warren, yeni ve heyecan verici bir gerilim hikâyesi ile geri dönüyor. Yazar, nasıl bir sonla karşılaşacağımızı kesinlikle sezdirmiyor. Tek kelime ile ‘kusursuz’ bir roman!
Booklist
Macera yüklü bir roman… Her an yeni bir aksiyonla karşılaşacağınız bu kitapta Gardner muhteşem bir iş çıkarmış.
Kirkus Reviews
Gardner’in burma buram gerilim kokan yeni romanda üç kadının heyecan dolu yaşanmışlıklarına şahit olurken, kalp atışlarınızın hızına engel olamayacaksınız!
Romantic Times

  Kitap Hakkında Ki Naçizane Fikrim İse;
Lisa Gardneri keşfetmemi sağlayan bu kitap, benim için tam anlamı ile bir solukta okuduğum kitap kategorisin de yer alıyor. Ki bu kitaptan sonra birçok Lisa Gardner romanı okudum ve bunları da sizlerle paylaşacağım. Ama şimdiden bu kitaplar hakkında bir ipucu vermem gerekirse; bu kadın polisiye roman işini biliyor…
Kitabın öncelikle dilinden bahsetmek gerekirse oldukça akıcı ve sürükleyici bir şekilde yazılmış. Kitabın nasıl başladığı nasıl bittiğini anlamadım desem inanın abartmış olmam.
Hikâyede ki kahramanların hikâyesi, Danielle, Victoria ve Dedektif Warren in hikâyesi,  ilk olarak birbirinin içine geçmeden anlatılmaya başlanıyor. Hikâyeler ayrı ayrı ilerlerken sonlara doğru artık kahramanlar birbiri ile karşılaşıyor. Ve kitap da geçen aslı hikâyenin düğümü de böylece çözülüyor.
Kitapta beni en çok etkileyen Danielle ile Lucy in hemşire hasta ilişkisi oldu.
Eğer sizde polisiye romanları seviyorsanız ve yazarın kitaplarından birini daha önce okumadıysanız size söyleyebileceğim tek şey; neyi bekliyorsunuz olur.

0 yorum:

Yorum Gönder

© Kelepir Kitaçı by Dilek..., AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena